چرا بعـضی‌هـا از زایمـان طبیـعی می‌ترسنـد؟

 

برخی مادران از زایمان می‌ترسند و حاضرند زیر عمل سزارین بروند اما طبیعی زایمان نكنند، یعنی چند ساعت بی‌هوش باشندو وقتی به هوش آمدند، ببینند نوزادشان کنارشان خوابیده است

اگر از خیلی از مادران بپرسیم چرا این قدر از زایمان طبیعی می‌ترسید، جواب‌های مختلفی خواهیم شنید؛ از ترس و درد زایمان طبیعی که بگذریم، برخی مادران می‌ترسند به علت فشارهایی که باید برای زاییدن تحمل کنند، بی‌اختیار دچار دفع مدفوع شوند....

 

شاید شما هم مادران را محق بدانید اما متخصصان زنان و کارشناسان مامایی نظری جز این دارند. آنها می‌گویند این عمل طی زایمان، عادی ‌است و نباید اسباب خجالت‌زدگی مادران شود. فیروزه روستا، کارشناس ارشد مامایی در این رابطه توضیح می‌دهد.


بسیاری از مادران از دفع مدفوع حین زایمان می‌ترسند و به همین دلیل، نگرشی منفی به زایمان طبیعی دارند. توصیه شما به آنها چیست؟


برای انجام هرچه بهتر زایمان طبیعی، مادران باردار فقط به آموزش، مراقبت و پایش نیاز دارند. زایمان یک فرآیند کاملا طبیعی و فیزیولوژیک است که خداوند بزرگ تمامی اسباب و شرایط لازم برای انجامش را در خلقت انسان آورده است. انسان‌ها می‌توانند مثل سایر پستانداران بدون هیچ مداخله پزشکی زایمان طبیعی داشته باشند.

 

متخصصان تنها باید شرایط را برای زایمان و سلامت مادر و جنین فراهم کنند. هنگام خروج سرنوزاد به ماهیچه‌های ناحیه راست روده فشار می‌آید و به این ترتیب ممکن است مادر دچار دفع مدفوع شود. وظیفه ما است که مادران عزیز را در دوران باداری به نحو احسن درباره این قضیه آگاه كنیم. باید به مادران این اطلاع را داد که مدفوع هم ماده‌ای طبیعی در بدن و دفع آن جزو مراحل طبیعی زایمان است. مادران نباید از متخصصانی که در اتاق زایمان هستند، خجالت بکشند. البته آنها قبل از زایمان انما خواهند شد و این اتفاق نمی‌افتد اما اگر هم اتفاق بیفتد، پزشکان برای مقابله با آن آماده‌اند؛ درست مثل اینکه بگویید پزشک از خون می‌ترسد! اگر ذهنیت مادر نسبت به این روند بهبود یابد، پذیرش او هم نسبت به زایمان طبیعی بیشتر خواهد شد.

 

درباره «انما» هم توضیح می‌دهید؟

بله؛ «انما» روشی کمکی است برای اینکه مادر بتواند قبل از زایمان مدفوعش را دفع کند. این روش که در گذشته رواج داشت به منظور جلوگیری از عفونت مادر و جنین و تسهیل روند زایمان استفاده می‌شد. اما تحقیقات جدید نشان داده که این روش نه تنها از عفونت جلوگیری نمی‌کند بلکه ممکن است خود روش انما موجب التهاب و عفونت راست‌روده مادر شود. به علاوه انما یا همان تنقیه، نقشی در تسهیل عمل زایمان ندارد.


روش انجام آن چگونه است؟


انما پواری حاوی سرم فیزیولوژی است (که گاهی به جای این مایع از آب داغ و صابون استفاده می‌شود و البته این روش دیگر در منابع علمی توصیه نمی‌شود) که وارد مقعد مادر می‌شود و تا قسمتی از راست‌روده بالا می‌رود و روده را شست‌وشو می‌دهد.

 

آیا انما همچنان در مراکز زایمان انجام می‌شود؟


در تمام دنیا اگر مادر مایل به انجام انما باشد درخواست او عملی می‌شود اما برای این عمل باید از مواد کاملا سبک و بدون دخالت آب استفاده کرد.

 

آیا مادرانی که مجبور به سزارین هستند هم می‌توانند از روش انما استفاده کنند؟


نه! برای عمل سرازین نیازی به انما نیست.

 

آیا همه مادران طی زایمان دچار دفع مدفوع می‌شوند یا این اتفاق تنها در مواردی احتمال دارد؟


به نکته خوبی اشاره کردید. این اتفاق ممکن است رخ دهد و ممکن است رخ ندهد؛ یعنی نمی‌توان با قطعیت تمام گفت که اگر انما کنید دچار دفع می‌شوید یا نمی‌شوید.

 

برای مادرانی که تاریخ زایمان‌شان نزدیک است، چه توصیه‌ای دارید؟


به تمام مادرانی که در روزهای نزدیک به زایمان‌شان به سر می‌برند، چه زایمان طبیعی و چه سزارین توصیه می‌کنم که در روزهای قبل از زایمان از غذاهای سبک و سهل‌الهضم استفاده کنند. منظور این نیست که مادران غذا نخورند وبه خود گرسنگی بدهند. تنها باید از مصرف غذاهای نفاخ مثل حبوبات بپرهیزند.


---------------------------------

مرتبط با موضوع:      انما     ترس از زایمان     جنسیت جنین     جنین     درد زایمان     درد زایمان طبیعی     دوران بارداری     زایمان     زایمان طبیعی     زایمان طبیعی بدون درد     زایمان طبیعی زنان     سزارین     سلامت مادر     عمل سزارین


ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه هفتم مرداد ۱۳۹۰ساعت 5:39 توسط سکرت |

چگونه می توان از خودارضایی دست کشید

 

همه پزشکان معتقدند برای ترک هر نوع عادت قبل از هر چیز اراده و تصمیم لازم است و این موضوع را اصلا نباید دست کم گرفت .

 

در زیر به مواردی اشاره میکنیم که عمل به ان میتواند شما را از این رفتار پر خطر که جسم و روحتان را می آزارد نجات دهد

 

عادات سالم را در خود تقویت کنید: از تصاویر محرک جنسی اجتناب کنید، به جوک های مبتذل گوش ندهید، دوستان سالم برای خود انتخاب کنید و از پوشیدن زیر پوش های تنگ و چسبان خودداری نمایید.

 

از مصرف بیش از اندازه ی گوشت گاو، به ویژه در وعده غذایی شام خودداری کنید. مصرف یک وعده غذای حیوانی آن هم در نهار کافی است.

 

اجتناب از هر گونه تحرک جنسی : اگر کسی انتظار داشته باشد که هر شب در برابر برنامه جنسی و فیلمهای مستهجن باشد و قمست مهمی از وقت گرانبهای خود را به مطالعه رمانهای عشقی باشد و در کوچه و خیابان به اندام دختران و زنان نگاه کند و با این حال بخواهد که هیچ گونه آلودگی پیدا نکند سخت در اشتباه است . این گونه تحریکات مصنوعی که هیچ گونه ضرورتی ندارد مسیر فکری هر جوانی را از مسائل اصولی تغییر می دهد و به سوی مسائل جنسی حاد می کشاند . این تحریکات دائمی بهترین فصول زندگی یعنی دوران جوانی را بر باد می دهد و اعصاب جوانان را در هم می کوبد . پس لازم است که همه مبتلایان بشدت از این امور بپرهیزند و از دیدن این فیلمها و مطالعه رمانها و عکسها و چشم چرانی های بی مورد و عمدی اجتناب کنند و اعصاب نیرومند خود را بااعصاب دائمی تضعیف نکنند . و برای این کار لازم است خود را به کارهای دیگری مثل ورزش ، مطالعه ، و... سرگرم کنند .

 

پرهیز از تنهائی: این گونه افراد باید بدون هیچ قید و شرطی از تنهائی بپرهیزند و بشدت از آن دوری کنند و هرگز تنها نباشند ، در خانه تنها نمانند ، شب در اتاق تنها نخوابند ، تنها برای مطالعه و یا کار دیگری به نقاط خلوت نروند و به محض این که در محیطی احساس تنهائی کردند از این محیط بیرون روند . و اگر نخستین تحریکی متوجه انان شد بلافاصله خود را سرگرم کار دیگری کنند . و این یکی از مهمترین و موثر ترین راه مبارزه این عمل استمنا است و باید از تنهائی بپرهیزند.

 

ورزش: معروف است که ورزشکاران نسبت به مسائل جنسی کم علاقه هستند چون ورزش مقدار فراوانی از انرژی های فکری و بدنی خود را به ورزش اختصاص می دهند به همین دلیل برای جلو گیری از تحرکات جنسی برنامه ورزشی بسیار مهم است . افراد معتاد به این عمل معمولا آدمهای منزوی و کم تحرک و گوشه گیری هستند که همین عوامل تحرک جنسی را در آنها تشدید می کنند که راه مبارزه با آن ورزش است .

 

تلقین و اراده و تقویت آن :برای این که این عادت ترک شود نخست باید اراده را تقویت نمود و به گفته پزشکان باید تلقین را بصورت چندین روز پشت سر هم انجام دهند . همه روزه در محل آرامی که چیزی فکر آنها را به خود مشغول نسازد فکر خود را متمرکز ساخته و به خود تلقین کنند و از مطالعه کتابهای روانی برای تحکیم و رشد شخصیت غفلت نورزند .

 

عادتی باید جانشین شود: این مورد را خودتان بهتر از بنده می دانید که برای ترک هر عادتی باید عادت دیگری جایگزین ان شود و به عبارت دیگر انرژی خاصی که تحت تاثیر انگیزه عادت در آنها ایجاد می شودباید به سمت دیگری کشیده شود تا شاهد هیچ گونه واکنش نامطلوبی نباشد.

 

رژیم غذائی مناسب : ترک این عمل و داشتن رژیم مناسب غذائی کامل و سالم موجب تقویت عمومی می گردد و نیز در مبارزه با این عادت که عامل ضعف اعصاب است سرچشمه می گیرد تاثیر قابل توجهی دارد . استحمام با آبا سرد اگر هوا اجازه می دهد خیلی مفید است .


-----------------------------------

مرتبط با موضوع:      آموزش روابط زناشویی     آموزش زناشویی     ازدواج     ازدواج اینترنتی     ازدواج به سبک ایرانی     ازدواج موقت     افسردگی     اموزش زناشویی     خود ارضایی     خودارضایی     روابط زناشویی     روابط زناشویی با عکس     زناشویی     زندگی زناشویی     صیغه ازدواج


ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه ششم مرداد ۱۳۹۰ساعت 21:46 توسط سکرت |

سیزده دشمن میل‌ جنسی

 

آیا شما یا همسرتان علاقه‌تان را به فعالیت زناشویی از دست‌داده‌اید؟ پزشکان می‌گویند عوامل بدنی و روانی گوناگونی ممکن است بر میل جنسی شما اثر گذاشته باشند. از شایع‌ترین این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

 

1.استرس: ممکن است شما از آن افرادی باشید که تحت شرایط استرس بسیاری از کارها را به خوبی انجام می‌دهند. اما تمایل جنسی مانند کارهای دیگر نیست. استرس کاری، مشکلات مالی، مراقبت از یک عضو بیمار خانواده و سایر عوامل استرس‌زا می‌تواند میل جنسی را کاهش دهد. برای اینکه میزان استرس خود را تحت کنترل داشته باشید،‌ شیوه‌های مهار استرس را بیاموزید یا از توصیه‌های یک مشاور یا پزشک استفاده کنید.

 

2.مشکل در روابط: مشکلات حل‌نشده در رابطه زن و شوهر یکی از شایع‌ترین کشنده‌های میل جنسی هستند. برای زنان به خصوص نزدیکی عاطفی یک جزء اصلی در میل جنسی است. اختلاف پنهانی و نارضایتی بیان‌نشده،‌ اشکال در ارتباط برقرار کردن، خیانت کردن به اعتماد همسر و سایر موانع رابطه صمیمی می‌تواند میل جنسی را از بین ببرد.

 

3.الکل و مواد مخدر: الکل می‌تواند باعث خاموش شدن میل جنسی شود و حتی اگر میل جنسی شما از بین نرود، دائم‌الخمر بودن می‌تواند میل جنسی همسر شما را از بین ببرد. در مورد مصرف مواد مخدر و محرک نیز این قضیه صادق است.

 

4.کم‌خوابی: اگر میل جنسی‌تان را از دست‌داده‌اید، شاید خیلی زود از خواب برمی‌خیزید یا خیلی دیر به خواب می‌روید. یا شاید دچار بی‌خوابی یا قطع تنفس حین خواب هستید. این مشکلات خواب می‌توانند میل جنسی را مختل کنند. کم خوابیدن به خستگی و فرسودگی منجر می‌شود و خستگی میل جنسی را از بین می‌برد.

 

5.مراقبت از بچه: مراقبت از بچه به خودی خود میل جنسی را از بین نمی‌برد. اما ممکن است زن و مرد به علت مشغولیت به بچه‌ها فرصتی برای رابطه صمیمی پیدا نکنند. در این موارد با کمک گرفتن از یک پرستار بچه یا فردی دیگر، برای ساعاتی از روز رابطه‌تان با همسرتان را تقویت کنید. نوزاد تازه‌ای به خانه‌تان آمده است؟ روابط جنسی خود را در زمان خواب بودن نوزاد برنامه‌ریزی کنید.

 

6.داروها: داروها به طور رایجی ممکن است میل جنسی را از بین ببرند. از جمله این داروها:

 

داروهای ضدافسردگی

 

داروهای ضدفشار خون

 

داروهای آنتی‌هیستامین (ضد حساسیت)

 

داروهای ضدبارداری خوراکی (برخی از بررسی‌ها این اثر را نشان‌ داده‌اند و برخی دیگر نه)

 

داروهای شیمی‌درمانی

 

داروهای ضد ایدز

 

فیناستراید (داروی ضد هورمون جنسی مردان برای درمان بزرگی پروستات)

 

پروژسترون‌های مصنوعی مانند مدروکسی پروژسترون

 

تغییر نوع یا دوز دارو ممکن است مشکل جنسی ناشی از آن را حل کند. برخی از داروهایی دیگر هم ممکن است بر میل جنسی اثر بگذارند. اگر پس از شروع مصرف یک داروی جدید میل جنسی‌تان شروع به کاهش کرده است، با پزشکتان مشورت کنید. هرگز یک دارو را بدون مشاوره با پزشکتان قطع نکنید.

 

7.تصویر ذهنی از بدن: اگر به خاطر اینکه از تصویر بدنی خود راضی نیستید، عزت نفس‌تان جریحه‌دار شده،‌ ممکن است احساس جذابیت جنسی‌تان را از دست بدهید. برای نمونه احساس شرمندگی از اضافه وزن بیش از حد (حتی در مواردی که واقعا این‌گونه نیست)، ممکن است میل جنسی شما را کاهش دهد. اگر همسرتان دچار این احساسات است، با اطمینان بخشیدن در مورد جذابیتش می‌توانید به او کمک کنید. باید به طرف دیگر این معادله هم توجه کرد: ورزش و فعالیت جسمی نه تنها عزت نفس شما را بالا می‌برد، بلکه میل جنسی شما هم را بالا می‌برد.

 

8.چاقی: اضافه وزن داشتن یا چاقی با فقدان لذت و میل جنسی و مشکلات در فعالیت جنسی همراهی دارد. دلیل این تاثیر کاملا روشن نیست، اما ممکن است به کاهش عزت نفس، روابط غیررضایت‌بخش، انگ زنی اجتماعی و سایر عوامل روانی هم مربوط باشد.

 

9.اختلال نعوظ: اختلال نعوظی (ED) نوع دیگری از اختلال جنسی مسبب کاهش میل جنسی است. اما مردانی که مبتلا به اختلال نعوظی هستند، در مورد کارکرد جنسی خود نگران هستند ‌و این نگرانی دایمی به طور ثانوی ممکن است میل جنسی آنها را هم مهار کند.

 

10.کمبود تستوسترون: افزایش تستوسترون میل جنسی را می‌افزاید. با افزایش سن مردان، میزان تستوسترون به صورت تدریجی کاهش می‌یابد. اما همه مردانی که میل جنسی‌شان را ازدست می‌دهند، دچار پایین آمدن تستوسترون نیستند، هر چند که بسیاری از آنها هم کمبود هورمونی دارند. تستوسترون با میل جنسی در زنان هم مربوط است. اما تعادل هورمونی در زنان بسیار پیچیده‌تر از مردان است و عوامل بسیاری در آن نقش دارند. در حال حاضر معلوم نیست که آیا درمان با تستوسترون مانند مردان روشی موثر و بی‌خطر برای افزایش میل جنسی در زنان هم می‌تواند باشد یا نه.

 

11.افسردگی: شاید خیلی منصفانه به نظر نرسد. اما بسیاری از داروهای ضدافسردگی- و خود بیماری افسردگی - میل جنسی را مهار می‌کنند. اما به هم ریختن میل جنسی‌ شما ممکن است نشانه‌ای از افسردگی‌تان باشد. افسردگی بالینی یک بیماری جدی اما درمان‌پذیر است.

 

12.یائسگی: حدود نیمی از زنان حدود زمان یائسه‌شدن (قطع قاعدگی) دچار کاهش میل جنسی می‌شوند،‌ هر چند که اعتقاد داشته باشند که باید زندگی جنسی فعال‌شان را ادامه دهند. علائم یائسگی مانند خشکی واژن هنگام مقاربت، ممکن است آمیزش جنسی را مشکل کند. اما تغییرات هورمونی هنگام یائسگی تنها بخشی از این مشکل هستند. زنی که سنش بالا می‌رود و نگران کاهش میل جنسی‌اش است، باید به کیفیت روابط با همسر،‌ تصویر ذهنی از بدن و عزت‌ نفس،‌ داروهای مصرفی و سلامت کلی جسمی‌اش هم توجه داشته باشد.

 

13.نبود صمیمیت: آمیزش جنسی بدون صمیمیت، میل جنسی را از بین می‌برد. صمیمیت تنها کلمه کلیدی برای انجام فعالیت جنسی نیست. اگر زندگی جنسی شما سرد شده، ‌سعی کنید زمان بیشتری را برای ایجاد صمیمیت غیرجنسی در همراهی با همسرتان صرف کنید. با همسرتان صحبت کنید،‌ پیامک رد و بدل کنید،‌ او را در آغوش بگیرید. هنگامی که صمیمیت میان شما و همسرتان برقرار شود، میل جنسی هم باز می‌گردد.


------------------------------------

مرتبط با موضوع:      آموزش روابط زناشویی     آموزش زناشویی     اموزش زناشویی     رابطه جنسی     روابط زناشویی     زناشویی     زندگی زناشویی     عشق     مسائل زناشویی     مسایل زناشویی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه ششم مرداد ۱۳۹۰ساعت 16:37 توسط سکرت |

توصیه های مفید برای کم کردن میل جنسی

 

1-سعي كنيد به هنگام خواب شكم شما بيش از حد معمول پر نباشد .

 

2- از پوشيدن لباس هاي تنگ و چسبان اجتناب كنيد.

 

3- از نگاه كردن به مناظر، فيلم ها و تصاوير تحريك كننده جدا" خودداري كنيد و به محض مواجه شدن با اين امور چشم خود را بسته و يا به زمين و يا آسمان نگاه كنيددوستان انقدر اينترنت مطالب خوبی داردکه لزومی ندارد تصاوير منحرف را نگاه کنيد.

 

4- از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسي و حتي شوخي هاي جنسي وتحريك كننده و فكر كردن در اين امور جدا" پرهيز كنيد .

 

5- از خوردن موادغذايي كه محرك است مانند : خرما، پياز، فلفل ، تخم مرغ ، گوشت قرمز،غذاهاي پرچرب ، حتي المقدور اجتناب و به ميزان ضرورت اكتفا كنيد .

 

6-قبل از خواب حتما" مثانه خود را تخليه نماييد .

 

7- از نوشيدن افراطگونه آب و مايعات پرهيز كنيد ( به خصوص شب ها و قبل از خوابيدن ) . 8- هيچ گاه بدن عريان خود را در آينه نگاه نكنيد .

 

9- از دست ورزي اندام جنسي خود اجتناب كنيد و به هيچ عنوان و تحت هيچ شرايطي دست ورزي نكنيد مخصوصا هنگامی که در رختخواب هستيد.

 

10- هرگز به رونخوابيد .

 

11- به منظور تخليه انرژي زايد بدن به طور منظم و زياد ورزش كنيد.

 

12- هيچ گاه بيكار نباشيد و براي اوقات فراغت خود برنامه داشته باشيدو آن را با مطالعه ، ورزش ، زيادت عبادت کتاب و ...پر كنيد .

 

13- هرگز در مكاني خلوت و تنها و دور از نظر ديگران نباشيد.

 

14- هرگاه مورد هجوم افكار جنسي واقع شديد، در مكان خلوت و دور از نظر ديگران بسر نبريد بلكه در مجالس عمومي وارد شويد و در آنجا به سر بريد بهترين روش پيشنهادی در اين حالت اين است که به دوستانتان تلفن زده وبا انها مدتی صحبت کنيد.

 

15- هفته اي يكي دو روز روزه مستحبي بگيريد و اگر توان آن را نداريد روزه اخلاقي بگيريد؛ يعني ، ميزان صرف غذا را كاهش و فاصله هر وعده غذا را افزايش و تعداد دفعات غذا راكاهش دهيد و به حداقل خوراك اكتفا كنيد .

 

16- با نامحرم رفتار متكبرانه داشته باشيد و از سخنان ملايمت آميز با آنها خودداري كرده واز نرمي و لينت در كلام با آنها اجتناب ورزيد .

 

17- هيچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مكان خلوت و دور از نگاه ديگران باقي نمانيد، حتي براي آموزش و ...

 

18- قرآن زياد بخوانيد و درباره معاني آيات آن فكر كنيد وازهمه مهمتر

 

۱۹.تا قبل از اينکه شما را خواب نگرفته به رختخواب نرويد (سعی کنيدزمانيکه ميخواهيد به رختخواب برويد با خواندن کتاب يا تماشای تلويزيون افکارجنسی را از خوددور کنيد).

 

۲۰-به محض بيدار شدن رختخواب را ترک کنيد.

 

۲۱-اگر قصد استحمام داريدو مورد حجوم افکار جنسی واقع هستيداز استحمام خودداری کنيد.

 

۲۲-زمانی انسان استمناء ميکند که تحريک شده باشد پس بار ديگر ميگويم از فکرهای بدچه صحنه هايی که قبلا ديده ايد و چه مواردی که به اقتضاء جوانی خود دوست داريد جدا خودداری کنيد بار ديگر تاکيد می کنم تا قبل از اينکه شما را خواب نگرفته به رختخواب نرويد.


----------------------------------

مرتبط با موضوع:      آموزش روابط زناشویی     آموزش زناشویی     اموزش زناشویی     رابطه جنسی     روابط زناشویی     زناشویی     زندگی زناشویی     عشق     مسائل زناشویی     مسایل زناشویی     میل جنسی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه ششم مرداد ۱۳۹۰ساعت 15:37 توسط سکرت |

درمان زودانزالي مردان

 

براي درمان زودانزالي مردان رعايت موارد زير توصيه مي شود:1. قبل از هرچيز بايد توجه داشته باشيد كه محيط و فضا و اتاقي كه در آن استراحت مي كند بايد فضاي آرام و امن باشد زيرا فضاي امن و آرام زمينه كافي را براي عمل زناشويي فراهم مي كند و آرامش رواني محيط زمينه ساز عجله نكردن براي تمام شدن كار لازم و ضروري است. ولي اگر احساس شود ممكن است در معرض مشاهده ديگران حتي كودك خردسال و يا شيرخوار واقع شويد دچار مشكل مي شويد بنابراين توصيه مي شود در اتاق اختصاصي و درب اتاق بسته و حتي قفل شده عمل انجام گيرد.

 

2. اگر از مطلب خاصي دچار اضطراب مي شويد به رفع علت اضطراب پرداخته شود زيرا اضطراب از هر مطلب و موضوعي به از دست دادن كنترل و تسلط بر اعصاب و وضيت رواني منجر مي شود.

 

3. پيش از ارتباط جنسي، مرد حتما بايد با مالش نقاط حساس و جنسي بدن زن را تحريك كنيد و او را به سر رضايت و شوق آورده تا زماني كه زن به آمادگي كافي براي عمل زناشويي پيدا كند زيرا زن براي رسيدن به اوج لذت جنسي مدت زمان بيشتري نياز دارد. بخلاف مردان كه زودتر تحريك شده و به اوج لذت جنسي مي رسند. بنابراين مرد بايد تحمل كند و با ايجاد آمادگي در زن زمان ارگاسم همديگر را نزديك تر كنند لذا گاهي لازم است 15 دقيقه مقدمات عمل زناشويي طول بكشد.

 

4. قبل از ارتباط جنسي، زن، آلت مرد را به مدت 15 دقيقه ماساژ دهد.

 

5. در طول شبانه روز و هفته به وضعيت زود انزالي فكر نشود.

 

6. در طول شبانه روز و هفته به امور غيرجنسي فكر شود و يا به فعاليتي مشغول شود مثلا آدامس جويده شود.

 

7. به محض احساس نزديك شدن لحظه انزال، مقعد خود را سست كرده و با دهان باز نفس آرام و عميق كشيده شود.

 

8. براي ارتباط جنسي، مرد در زير قرار گيرد و زن در رو تا مرد ديرتر به ارگاسم و اوج لذت جنسي برسد.

 

9. به هنگام ادرار كردن، 2 تا 3 بار و حتي بيشتر ادرار كردن را قطع و وصل كنيد.

 

10. از تغذيه مناسب بهره گرفته شود از خوردن ماست و ترشي و نيز مواد غذايي تحريك كننده غريزه جنسي خودداري شود.

 

11. در شبانه روز به طور مرتب ورزش كنيد و به تقويت عضلات بدني خود بپردازيد.

 

12. با مراجعه به پزشك از داروهاي مناسب استفاده شود.


-------------------------------------------

مرتبط با موضوع:      آموزش روابط زناشویی     آموزش زناشویی     اموزش زناشویی     رابطه جنسی     روابط زناشویی     زناشویی     زندگی زناشویی     زودانزالی     زودانزالی مردان     مسائل زناشویی     مسایل زناشویی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه ششم مرداد ۱۳۹۰ساعت 15:35 توسط سکرت |


آیا داشتن پستان های بزرگ و یا کوچک تاثیری در سرنوشت یک زن دارد ؟

آیا واقعاً سایز سینه اهمیت دارد؟

سالهای سال است که زنها و شوهرهاسر این موضوع با هم بحث می کنند. مرغ همسایه همیشه غاز است و به همین خاطر است که زنها معمولاً برای خودشان دلیل ارائه می دهند که چرا باید سینه های کوچک یا بزرگ داشته باشند. اما آیا واقعاً تفاوت پزشکی خاصی بین داشتن سینه های کوچک یا بزرگ وجود دارد؟

اول باید کمی با آناتومی سینه آشنا شویم. سایز سینه بیشتر از بافت های چربی و بافت های فیبروز تشکیل شده است تا غدد تولیدکننده شیر.

وقتی درمورد سایز سینه و رابطه آن با تولید شیر و خطر سرطان سینه فکر میکنیم، این مسئله اهمیت زیادی پیدا می کند.

به طور کلی، سایز سینه تغییر چندانی در عملکردهای بیولوژیکی آن ایجاد نمی کند. در زیر به برخی از باورهای نادرست درزمینه سایز سینه اشاره می کنیم.

۱) سایز سینه تاثیری در میزان توانایی تولید شیر ندارد

ازآنجاکه سایز سینه بیشتر به بافت های فیبروز و چربی موجود در آن بستگی دارد تا مقدار غدد شیر، خانم هایی که سینه های بزرگترین دارند، لزوماً شیر بیشتری تولید نمی کنند.

تولید شیر در سینه از طریق هورمونی تحریک می شود و برحسب تقاضا افزایش می یابد.

افزایش دفعات شیردهی به نوزاد تولید شیر را بالا می برد. بااینکه خیلی از عوامل مثل خستگی، استرس و افسردگی می تواند بر تولید شیر تاثیر بگذارد، لازم نیست استرس کوچک بودن سینه هایتان را هم به بقیه استرس های مادرانه تان اضافه کنید چون سایز سینه تاثیری در توانایی شیردهی شما ندارد.

۲) سایز سینه تاثیری در احتمال ابتلا به سرطان سینه یا درمان آن ندارد

محققان دریافته اند که سایز سینه تاثیری در احتمال ابتلا به سرطان سینه ندارد. علاوه بر این، سایز سینه تغییری در دیدگاه درمانی شما نیز ایجاد نمی کند. متداولترین نوع سرطان سینه از پوشش سلول ها در غدد تولید شیر ایجاد می شود.

ازآنجا که خانم هایی ک سینه های بزرگتری دارند، لزوماً غدد شیری بیشتری ندارند، درنتیجه دلیلی ندارد که این خانم ها بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار داشته باشند. اگر سینه های بزرگی دارید و نگران توانایی خود برای تشخیص و درمان سرطان سینه هستید، یادتان باشد که تحقیقات به نگرانی های شما صحه نمی گذارد.

تنها احتیاط لازم این است که چاقی نشان داده است که احتمال بروز سرطان سینه را بالا می برد. زنان چاق سینه های بزرگتری دارند اما براساس تحقیقاتی که در بالا به آنها اشاره شد، به نظر می رسد که چاقی عامل تعیین کننده تری است تا بزرگ بودن سینه ها. انباشته شدن چربی های بیشتر، سطح استروژن را بالاتر می برد به همین خاطر است که افراد چاق بیشتر در صدد ابتلا به سرطان سینه هستند.

۳) سایز سینه تاثیری در میزان درد شما طی ماموگرافی ندارد

در یک تحقیق که در آن از خانم ها درمورد میزان دردشان سوال شد، خانم هایی که سینه های بزرگتری داشتند لزوماً درد بیشتری را گزارش ندادند. اجازه ندهید ترس شما از درد باعث شود نتوانید آزمایشتان را به درستی انجام دهید.
ناراحتی های فیزیکی و احساسی واقعیت دارند

از باورهای نادرست که بگذریم، سایز سینه می تواند بر سلامت روزانه خانم ها تاثیر زیادی داشته باشد. برای مثال، خیلی از خانم ها که سینه های بزرگتری دارند، بیشتر دچار ناراحتی های جسمانی مثل درد کمر، گردن، شانه ها و سردرد می شوند.

برای بعضی از این خانم ها، سینه بندهایی که بهتر اندازه سینه شان باشد راه حل خوبی است. علاوه بر این، پایین آوردن وزن برای کاهش چربی های سینه نیز میتواند کمک کننده باشد. باوجود این تلاشها، خیلی از خانم ها جراحی سینه برای کاهش سایز آن را برای راحتی از شر آن دردها و مشکلات لازم می دانند.

شکی نیست که سایز سینه تاثیر شگرفی بر سلامت روانی و احساسی خانم ها دارد. از این گذشته، نادیده گرفتن اهمیتی که فرهنگ ما به سایز سینه می دهد، غیرقابل انکار است. از دوران بلوغ تا بزرگسالی، خانم ها با هنجارهای ایدآلیستی مواجه می شود و بطور مداوم وضعیت خود را با این هنجارها مقایسه می کند.

تعصبات خاصی همیشه متوجه خانم هایی که سینه های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک دارند بوده است. زن یا دختری که سینه های بزرگی دارد ممکن است از نظر جنسی زیر سوال رود و خانم یا دختری هم که سینه های کوچکی دارد ممکن است احساس حقارت کند.

باید بدانیم که این فشارهای خارجی و داخلی به هر حال وجود دارند، و درنتیحه باید دختر ها و خانم های جامعه را تشویق کنیم که از وضعیت ظاهری خود در هر صورت احساس راحتی کنند و به هیچ وجه تحت تاثیر باورها و شایعات موجود قرار نگیرند.

خطر آخر برای همه خانم ها این است که نباید به خاطر سایز سینه هایتان توقع زیاد یا کم از بدنتان داشته باشید. به ویژه، باید بدانید که توانایی شما در شیردهی و خطر ابتلا به سرطان سینه که دو مورد از مهمترین مشکات و دغدغه های مهم سلامتی خانم هاست، کاملاً با سایز سینه بی ارتباط است.


--------------------------------------

سرنوشت یک زن تا چه حد به سینه های بزرگ و یا کوچک او ربط دارد ؟: سرنوشت یک زن تا چه حد به سینه های بزرگ و یا کوچک او ربط دارد ؟ سرنوشت یک زن تا چه حد به سینه های بزرگ و یا کوچک او ربط دارد ؟  - سینه ی زن -پستان زنان - بهترین سینه - بهترین حالت پستان - بهترین حالت سینه ی دختران زنان - پستان بانوان - سینه ی خانم ها


ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ساعت 12:38 توسط سکرت |

دستگاه تناسلی زن
دستگاه تناسلی زن بر خلاف دستگاه تناسلی مرد به طور کامل در لگن خاصره قرار دارد و شامل قسمت‌های زیر است.

برجستگی عانه
بر آمدگی مدوری در جلوی شرمگاه و ناشی از انباشتگی چربی در زیر پوست است این برآمدگی و برجستگی که بالاترین قسمت فرج را تشکیل می دهد، پس از بلوغ با موهای زهار پوشیده می شود از اختصاصات رویش مو در این ناحیه در جنس مؤنث این است که به شکل مثلث بوده و به سمت بالا انتشار پیدا نمی کند.

موی شرمگاهی
زمانی که دختران از نظر جنسی بالغ می شوند لب های خارجی و برجستگی عانه با موی شرمگاهی پوشانده می شوند.

فرج
بخش خارجی اندامهای تناسلی زن فرج نام دارد که به معنای پوشش است. فرج که بین پاها (ران ها) قرار دارد حفره ورودی واژن و همچنین دیگر اندامهای تناسلی داخل بدن را می پوشاند.

لبهای فرج
دو جفت زبانه پوستی به نام لبهای فرج سوراخ واژن را احاطه می کند. لبهای كوچك در داخل و لب های بزرگ در خارج قرار دارد.

لبهای خارجی
لبهای خارجی و یا بزرگ دو چین بزرگی هستند که اندامهای تناسلی داخلی را احاطه کرده اند.این لبهای واژن پوشیده از مو هستند. این لبها طوری واژن را پوشش داده اند که که تنها با جدا کردن این لبها لبهای داخلی واژن قابل مشاهده هستند.

لبهای داخلی
دو چین کوچک پوستی هستند که به طور طولی در درون لبهای بزرگ قرار دارند و دهلیز را در بر می گیرند. لبهای کوچک مو ندارند ولی دارای چند غده مترشح عرق چربی و رگهای خونی فراوان هستند لبهای کوچک خیلی نزدیک به هم در نزدیكی کلیتوریس در قسمت بالا به هم متصل اند و درقسمت تحتانی در دو شاخه مهبلی به پایان می رسند.

کلیتوریس
کلیتوریس عضو حساسه کوچک در جلوی فرج می باشد. محل اتصال دو لب داخلی واژن در قسمت بالائی فرج را کلیتوریس می نامند که به لحاظ ساختاری شباهتی به آلت تناسلی مرد دارد و تفاوت اصلی اش در انازه آن است که به حدود0.75 تا 1 سانتیمتر می رسد.سر آن گرد و مثل نخود است.

دهلیز
دهلیز شکاف باریکی در بین لبهای کوچک است که دهانه پیشابراه و مهبل در آن باز می شوند.

سوراخ ها و غدد
در داخل دهلیز، سوراخهای مجرای ادراری و واژن و غذذ اسكن و بارتولن قرار دارد. سوراخ پیشابراه توسط غده های اسکن احاطه شده است این غده ها معادل غده پروستات در مرد هستند و ترشحات آنها توسط دو مجرا که در طرفین سوراخ خارجی مجرای ادرار قرار دارند به خارج می ریزند. غدد بارتولن نیز که بین لبهای کوچک و دیواره مهبل قرار گرفته اند دو غده خوشه ای بوده و ماده موکوسی مترشحه از آنها اثر نرم و لغزان کننده ای دارد.

پرده بکارت
لایه بافتی نازکی با ۱ یا چند سوراخ داخل آن به نام پرده بکارت در ابتدای واژن قرار دارد تا حدودی دهانه واژن را می پوشاند. پرده بکارت از فردی به فردی دیگر متفاوت است. پرده بکارت بیشتر زنان پس از اولین ارتباط جنسی کشیده یا پاره می شود و کمی خونریزی می کند (این خونریزی معمولاً باعث درد جزئی می شود).

واژن
واژن لوله ای عضلانی و تو خالی می باشد که از سوراخ واژن تا رحم امتداد دارد. در یک خانم کامل حدود ۵-۳ اینچ (۱۲- ۸سانتی متر) طول دارد. به علت دارا بودن دیواره های عضلانی ،می تواند منبسط و منقبض شود. این توانایی عریض یا باریکتر شدن به واژن اجازه وارد شدن چیزی به باریکی پنبه و به بزرگی جنین می دهد. دیواره های عضلانی واژن با غشای مخاطی پوشانده می شود که آن را مرطوب و محافظت می کند.

سرویکس (دهانه رحم)
واژن با رحم یا زهدان در سرویکس مرتبط می شود.سرویکس دارای دیواره های قوی و قطوری است.سوراخ سرویکس بسیار کوچک (به اندازه نی) است. طی زایمان، سرویکس می تواند منبسط شود تا اجازه به دنیا آمدن نوزاد را بدهد.

رحم
رحم شبیه گلابی وارونه ای است یعنی قسمت پهن آن در بالا و قسمت باریک ان در پائین واقع است. رحم دیواره های عضلانی دارد در حقیقت رحم حاوی چند عضله قوی می باشد، این عضلات قادرند برای مطابقت با جنین در حال رشد منبسط و منقبض شوند و سپس به خروج نوزاد در حین زایمان کمک نمایند. وقتی خانمی باردار نباشد رحم فقط حدود ۳ اینچ (۵/۷ سانتی متر) طول و ۲ اینچ (۵ سانتی متر )عرض دارد. در گوشه های فوقانی رحم، لوله های رحم، رحم را به تخمدانها متصل می کند. ۲ لوله رحم (چپ و راست) که هر یک به رحم متصل است. لوله های رحم طولی حدود ۴ اینچ (۱۰سانتی متر) و عرض معادل حدود تکه ای اسپاگتی دارند.درهر لوله مسیر باریکی به عرض سوزن خیاطی وجود دارد .در انتهای دیگر هر لوله فالوپ قسمت حاشیه داری وجود دارد که شبیه قیف می باشد. این قسمت حاشیه دار به دور تخمدان پیچیده می شود ولی کاملاً‌ به آن متصل نمی گردد. وقتی تخمک از تخمدان خارج می شود وارد لوله فالوپ می گردد. پرزهای ظریفی که داخل مخاط لوله قرار دارند به خروج آن از مسیر باریک به سوی رحم کمک می کنند. در قسمت پایین رحم دهانه رحم قرار دارد كه به واژن وصل است.

تخمدان

تخمدانها ۲ اندام بیضی شکل هستند که در قسمت چپ و راست بالای رحم قرار دارند که تخمک تولید، ذخیره و در مرحله ای به نام تخمک گذاری به داخل لوله های فالوپ رها می سازند. اندازه هر تخمدان حدود ۲-۵/۱ اینچ (۵-۴ سانتی متر) ( دریک خانم کامل ) می باشد. تخمدانها بخشی از سیستم مترشحه داخلی هستند چون هورمونهای جنسی زنانه ای مانند استروژن و پروژسترون تولید می نمایند.

---------------------------------

آشنایی با دستگاه تناسلی زن - لب ها - كلیتوریس - واژن - رحم : آشنایی با دستگاه تناسلی زن - لب ها - كلیتوریس - واژن - رحم آشنایی با دستگاه تناسلی زن - لب ها - كلیتوریس - واژن - رحم - پاره كردن كس: دستگاه تناسلی زن – پرده بکارت – لبهای مهبل- مونس پوبیس – کلیتوریس – لبیاهای واژن دستگاه تناسلی زن – پرده بکارت – لبهای مهبل- مونس پوبیس – کلیتوریس – لبیاهای واژن


ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ساعت 2:40 توسط سکرت |

عوارض فیلم مستهجن
1- شهوت بدون ارضاء: شهوت چشم و بدن و ذهن را زیاد می کند ولی ارضا نمی‌کند و بیننده را در معرض عقده و سرگردانی و عدم تمرکز قرار می دهد و بیننده را وادار به تماشای بیشتر و طمع فرا می‌خواند تا شاید به لذت نزدیکتر شود. به طور معجزه آسایی بیننده را وادار به دیگر اعمال زشت می کند و زمینه را به راحتی برای گناهانی چون خشم و طمع و تجاوز و خشونت و حسادت و دروغ و مکرکاری و تنفر و راحت طلبی و اتلاف وقت و خودخواهی آماده می سازد و قدرت فتنه انگیز تاثیر آن وقتی مشخص می شود که شخص تصمیم به ترک آن می گیرد.

2- انحراف ماندگار: ایجاد انحرافات افکاری جنسی و مستهجن ساختن افکار و زدودن عقل و به دلیل تنوع طلبی و حس برتری به دلیل متفاوت بودن با دیگران و قوی بودن ایجاد حسی می کند که انسانها در ذهن دیگر به انحرافات جنسی بد نمی‌گویند و گویی عادت می‌کنند. صحنه های مستهجن تصویری بعضی هورمونها را ترشح می کنند که باعث می شود که فرد بعد از ترک آن تا مدت ها آن تصاویر را مکررا به یاد آورد.

3- اعتیاد: یکی از بدترین نوع اعتیاد هست و فرد معتاد هم در مواقع ناراحتی و بی حوصلگی و خستگی و هم در مواقع سر خوشی هوس آن به سرش می زند.

4- تنوع طلبی: چون س ک س و نحوه انجامش بستگی به انسان دارد هزارها روش و نوآوری در آنست که هر کدام تحریک دوباره‌ای ایجاد می کنند مثلا زن پرستانی را دیده ایم که به همجنس گرایی گرویده اند.

5- ایجاد خودخواهی: دیدن تصاویر مستهجن این حس را القا می‌کند که رابطه جنسی برای لذت شخصی محض است مانند خود ارضایی، در حالیكه هدف آمیزش جنسی مشروع كه دوری از خود خواهی و ایجاد صمیمیت بیشتر و محکمتر کردن روابط خانوادگی دو عاشق هست را از یاد می برد. مخصوصا این فیلم های جدید که برای بر انگیختن مخاطبان علاوه بر اینکه در ذات کار کثیفی می‌کنند با گنجاندن خشونت و حیوانیت و برده داری جنسی و عیاشی و خود خواهی و صفات حیوانی بی غیرتی و بی بند و باری، به طور علنی انسانیت رو مورد هجوم قرار می‌دهند.

6- اعمال سادیسمی: بعضی از آنها تشویق به انجام اعمال کاملا حیوانی می کنند به طوری که انجام دهندگان کاملا هویت خود را گم می‌کنند و خود را فراموش كرده و برده می‌شوند. البته این گونه افراد در همین لحظات خوشند و اگر به آمیزش جنسی دسترسی نداشته باشند افسردگی تمام وجودشان را می گیرد. اعمال سادیسمی با حیوانات با مردگان و قتل بعد از رابطه از تبعات این فیلم ها هستند.

7- تجارت سیاه: ما با دیدن این ها به نوعی تایید و طرفداری از تولیدشان می کنیم و خواستار تولید بیشترشان می شویم. این یعنی این که دوست داریم انسان های بیشتری را و دختر های بیشتری را در لباس هرزگی ببینیم فقط برای لذت خود و این کاملا این تفکر را از بین می برد كه بنی آدم اعضای یكدیگرند كه در آفرینش ز یك گوهرند.

8- فروپاشی خانواده: می تواند بر روابط خانوادگی تاثیر گذارد و همسر و فرزندان هم به این راه کشیده شوند. سردی روابط و مشغول بودن ذهن در هوس ها و توجه نکردن به خواسته های اعضای خانواده، و تحریک به ایجاد رابطه جنسی با محارم که امروزه نیز موضوع بسیاری از این فیلم ها شده است.تماشای فیلم مستهجن برای درمان سردمزاجی مفید است یا مضر؟
تجویز تماشای فیلم‌های جنسی برای زوجینی كه یكی از همسران یا هر دو به سرد مزاجی و بی‌میلی جنسی مبتلا هستند در دراز مدت میتواند منجر به بروز مشکلات عدیده ای شود. تماشای فیلم‌هایی كه با تصاویر جنسی همراهند، ممكن است بنا به عللی كه به آن اشاره می‌كنم به از هم گسیختگی روابط زناشویی می‌انجامد:

• كاهش اعتماد به نفس: تماشای فیلم‌های جنسی با توجه به رفتارهای اغراق‌آمیز بازیگران کم‌کم باعث می‌شود زوجین درباره طبیعی‌بودن عملكرد جنسی خود دچار تردید شوند و خود را بسیار ضعیف‌تر از آنچه هستند، بپندارند و از روابط زناشویی بیش از گذشته فاصله بگیرند.

• مقایسه منفی: جذابیت‌های اغراق‌آمیز و تصنعی چنین فیلم‌هایی گاهی باعث می‌شود جذابیت‌های همسر، كمرنگ شده و با تشدید بی‌میلی جنسی همسر، میزان فعالیت جنسی زوجین از مقدار فعلی نیز كمتر شود.

• تقلید: برخی رفتارهای بازیگران این فیلم‌ها با وجود جذابیت‌های بصری، گاه بسیار دردناك و آسیب‌زننده است و زوجین ناآگاه که سعی در تقلید از آن دارند، موجب بی‌رغبتی همسر به روابط زناشویی می‌شود.

• وابستگی: هرچند در ابتدای امر زوجین با قصد بهبود روابط فیمابین به تماشای چنین فیلم‌هایی می‌نشینند اما در ادامه، یكی از زوجین یا هر دو متوجه می‌شوند كه اگر در گذشته وقتی را برای با هم بودن صرف می‌كردند اكنون همه یا بخشی از آن وقت را برای دیدن انواع و اقسام فیلم‌های مستهجن پر می‌كنند و به این ترتیب، فیلم‌هایی كه قرار بود باعث نزدیكی بیشتر زوجین به یكدیگر شود اكنون عاملی برای فاصله بیشتر آنها از یكدیگر شده است.یك بررسی در آمریكا: جزئیات مجرمانی که کارهای غیر اخلاقی کرده‌اند

دکتر " ویکتور کلاین " با پژوهش بر روی تعداد زیادی از افراد دریافت که موارد فساد و فحشا مانند فیلمهای مستهجن به سهولت و به وفور در دسترس مردم قرار می‌گیرد و برخی افراد مبالغ هنگفتی را برای آنها پرداخت می‌کنند.

وی همچنین متوجه شد تماشای شبکه های مستهجن ماهواره ای نتایج وخیمی را به بار می‌آورد، مانند رفتارهای جنسی کودکان با خواهرهای کوچکتر و تجاوز جنسی به آنها.

او همچنین دریافت چه بسا بسیاری از متجاوزین بد اخلاقی و یا عمل بدی از آنها بطور واضح سر نزند و فردی موفق از خود در جامعه جلوه دهد به عنوان مثال رئیس شرکت و فردی خیرخواه که بعدا مشخص شد او با چاقو یا اسلحه در دو منطقه وینکس و توسون به زنان تجاوز کرده است و تنها انگیزه این عمل وی تماشای فیلمهای مستهجن و غیر اخلاقی بوده است.

سازمان اطلاعات امریکا از 24 مجرم زندانی که متهم به قتل و تجاوز بودند سوالاتی نمود و دریافت که 81 درصد از آنها فیلمهای مستهجن دیده و پس از آن اقدام به انجام همان اعمال با دیگران کرده اند مانند مردی بنام «ارتور گری بیشوب» که به 5 کودک تجاوز کرده و سپس آنها را به قتل رسانده بود و کوچکترین قربانی وی 4 سال داشت بنام دنی دیویس و وی چنان به این جرایم عادت کرده بود که از انجام آنها واهمه‌ای نداشت.

مثلا یکی از کودکانی را که کشته بود در ماشین گذارده و به سرکار می‌رود و ناهار خود را خورده و سپس که سرش خلوت شده بود جسد را در جایی رها می‌کند.

یکی دیگر از قربانیانش «کیم پترسون» 11 ساله بود وی ابتدا او را با شلیک گلوله به قتل رسانده و سپس به وی تجاوز می‌کند یکی از افسران که این مرد را دیده بود عنوان می‌کند وی مردی بسیار آرام و مهربان و خوش برخورد و ساده به نظر می‌رسد و اصلا چنین نشان نمی‌دهد.

وی بعد از دستگیری و محکوم شدنش اعتراف می‌کند: گر چه در کودکی قادر به چنین اعمالی نبودم ولی همیشه آرزو و اشتیاق رابطه جنسی و چنین جرایمی را داشتم تا به آنها تحقق بخشم.

درمورد ابزار و وسائل مستهجن گفت : اثر آنها بر من بسیار وحشتناک بود و من اکنون هم جنس باز و متجاوز به کودکان و قاتل هستم و هیچکدام از اینها انجام نمی‌گرفت اگر آن امکانات نبود.

مثال دیگر آدم کش خونخواری است که در تمام امریکا مشهور شده بود بنام «تد باندی» وی مرد قانون، زیبا، جذاب و خوش اخلاق بود.

وی را بعد از اینکه 40 زن را مورد تجاوز قرار داده و کشته بود دستگیر کردند وی تنها به شکنجه، خفه کردن و تجاوز به قربانیانش اکتفا نمی کرد بلکه انواع جنایتهای وحشتناک را بر روی آنها اعمال می‌کرد او آنها را گاز می‌گرفت و گوشتشان را می‌خورد و دیگران را با چاقو پاره پاره می‌کرد.

کوچکترین قربانی او کودکی 10 ساله بود او را ابتدا ربود و شکنجه داد و تجاوز کرد و گوشتش را خورد و بعد از دار آویزانش کرد و جسدش را رها کرد تا در تعفن خوکها بگندد.

وی بعد از اینکه جای دندانهایش بر روی جسدی کشف شد محکوم گردید او به مدت زیادی ادعای بیگناهی می‌کرد بطوریکه حتی اغلب افراد حرف او را باور کرده بودند ولی به گناهان خود اعتراف و به دار آویخته شد و در پایان گفت : شما مرا می‌کشید و جامعه را از شر من رها خواهید کرد ولی مادامی که تصاویر مستهجن و --- در دسترس مردم باشد افرادی مثل من زیاد هستند و شما نمی‌توانید این مشکل را حل کنید.

همچنین او گفت: در ابتدای تماشای صحنه های مبتذل دیدن صحنه‌های مستهجن را محکوم می‌کنیم تا اینکه کار سختتر و سختتر می‌شود و بالاخره به حد بالای تحریک می‌رسی تا جاییکه دیگر این تصاویر تو را اشباع و ارضا نمی‌کند و آن وقت با خودت می‌گویی می‌توان همین اعمال را خود حتی بهتر از آن فیلمها و صحنه ها انجام داد و خود را ارضا کرد؟!

از این موارد که افراد به خاطر تماشای فیلم یا مجله و یا شبکه های ماهواره ای مبتذل به چنین اعمالی دست می‌زنند فراوانند و ما به همین بسنده می‌کنیم.


عواقب فساد و فحشا و تاثیر آن بر جامعه

بنابر آمار وزارت دادگستری امریکا انتشار و فراوانی موارد فساد و فحشا چون فیلمهای مبتذل باعث گسترش دیگر جرایم در جامعه می شود.

در تحقیقی که در فینیکس اریزونا در سال 1979 انجام شد مشاهده شد مناطقی که به تجارت موارد فساد و فحشا مشغول بودند جرایم مالی آنها به نسبت 40 درصد و جرایم تجاوز به نسبت 500 درصد بیشتر از دیگر مناطق است.

همین تحقیق در تگزاس نشان داد که در اینگونه مناطق ارتکاب به جرایم جنسی بین 177 درصد تا 482 درصد در مقایسه با دیگر مناطق است.

اغلب کسانیکه پخش کننده و توزیع کننده و یا به عبارتی تاجر این موارد هستند در دیگر جرایم نیز دست دارند.

همانطور که گفتیم ارتکاب به اعمال ضد اخلاقی باعث از هم پاشیدگی خانواده ها و گسترش زنا و دیگر عواقب ناپسند در خانه و جامعه می‌گردد.

آمارها نشان می‌دهند 33 درصد ار تجاوز شدگان به خودکشی فکر می‌کنند و یا خود کشی می‌کنند.

80 درصد از پسرانی که مورد تجاوز قرار می‌گیرند معتاد به مواد مخدر و یا مشروبات الکلی می‌شوند.

50 درصد از آنها به خودکشی فکر می‌کنند و 23 درصد از آنها اقدام به خودکشی می‌کنند و 70 درصد باقی عمرشان را با مشکلات روانی سر می‌کنند.

اغلب کسانی که به موارد مستهجن معتاد هستند به مواد مخدر و مشروبات نیز معتادند.

عمق این فاجعه اجتماعی غیر قابل اندازه گیری است اغلب قربانیان مجرم را می‌شناسند، او یا محرم و یا دوست نزدیک او و یا دوست خانوادگی آنهاست و گاهی این تجاوزات مدتها ادامه می‌یابد بطوریکه حد متوسط آن به 6 یا 7 سال نیز می‌انجامد در حالیکه اولین تجربه تجاوز شان در 6 سالگی بوده است.

محققی بنام «دیوید ویت »از دانشگاه اکرون اوهایو درباره انتشار و گسترش فحشا دربین جوانان 16 تا20 ساله از 1940 تا 1990 پرداخت و این نتایج حاصل گردید :

زنان مردان سال
20درصد 40 درصد 1940
21 درصد 42 درصد 1950
25 درصد 60 درصد 1960
40 درصد 60 درصد 1970
64 درصد 77 درصد 1980
70 درصد 85 درصد 1990

درباره زنای افراد ازدواج کرده آمده که 50 درصد از مردان و 25 درصد از زنان به زنای بعد از ازدواج اعتراف کرده اند.


---------------------------

تماشای فیلم‌های مستهجن ، مفید یا مضر؟ + یك آمار در آمریكا تماشای فیلم‌های مستهجن، مفید یا مضر؟ + یك آمار در آمریكا تماشای فیلم سوپر - تماشای فیلم س کس ی - فیلم س ک س ی - فیلم سوپر


ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ساعت 2:32 توسط سکرت |

تمام موجودات زنده تولید مثل می کنند.تولید مثل- فرایندی است که موجودات ،موجوداتی بسیار خودشان می سازند ویکی از مواردی است که موجودات زنده را از موجودات غیرزنده متمایز می سازد.

با وجودیکه دستگاه تناسلی برای حفظ حیات گونه بشری ، ضروریست اما بر خلاف سایر سیستم های بدن برای حفظ زندگی فرد حیاتی نمی باشد .در روند تولید مثل انسان،۲ نوع سلول جنسی یا گامت وجود دارد. گامت مرد یا اسپرم و گامت زن یا تخمک یا اوول که دردستگاه تناسلی با وجودیکه خود زن در دوره بارداری وزایمان جنین را باردار می باشد زن برای تولید فرد جدیدی با همدیگر روبرو می شوند.دستگاه تناسلی مرد وزن هر دو برای تولید مثل حیاتی هستند ولی در هر صورت زن برای باروری تخمکش نیاز به مرد دارد .

انسان مانند سایر موجودات ویژگی های خاص خودش را از طریق ژنها که حاملان خاص رفتار های انسانی هستند به نسل بعدی منتقل می کند .ژنهایی که والدین به فرزندانشان منتقل می کنند همان ژنهایی هستند کودکان یک خانواده را شبیه هم می سازد و در عین حال این ژنها هر کودکی را منحصر به فرد می سازند.این ژنها از اسپرم مرد و تخمک زن که بوسیله دستگاه تناسلی مرد و زن تولید می شوند حاصل می گردند.

دستگاه تناسلی زن چیست؟

اکثر گونه ها دارای ۲ جنس هستند:مونث و مذکر.هر جنسی دارای دستگاه تناسلی منحصر به فرد خاص خودش می باشد.از نظر قیافه و ساختمانی متفاوتند ولی هر دو به طور خاصی برای تولید ،باروری و انتقال هم تخمک و هم ا سپرم طراحی شده اند.

دستگاه تناسلی زن بر خلاف دستگاه تناسلی مرد به طور کامل در لگن خاصره قرار دارد. بخش خارجی اندامهای تناسلی زن فرج نام دارد که به معنای پوشش .فرج که بین پاها قرار دارد حفره ورودی واژن و همچنین دیگر اندامهای تناسلی داخل بدن را می پوشاند .

قسمت سخت قرار گرفته در بالای سوراخ واژن برجستگی عانه ( مونس پوبیس ) نام دارد.دو جفت زبانه پوستی به نام لبیا (به معنای لبهای فرج می باشد )سوراخ واژن را احاطه می کند.کلیتوریس عضو حساسه کوچک در جلوی فرج می باشد که چین های لبیاهای واژن در این محل به هم می رسند . بین ابیاها،سوراخهایی به مجرای ادراری (کانالی که ادرار را از مثانه به خارج از بدن منتقل می کند)و واژن وجود دارد.زمانی که دختران از نظر جنسی بالغ می شوند لبیا خارجی و برجستگی عانه با موی شرمگاهی (public hair ) پوشانده می شوند.

اندامهای تناسلی داخلی زن عبارتند از واژن،رحم،لوله های تخمدان و تخمدانها

واژن لوله ای عضلانی و تو خالی می باشد که از سوراخ واژن تا رحم امتداد دارد.در یک خانم کامل حدود ۵-۳ اینچ (۱۲- ۸سانتی متر ) طول دارد.به علت دارا بودن دیواره های عضلانی ،می تواند منبسط و منقبض شود.این توانایی عریض یا باریکتر شدن به واژن اجازه وارد شدن چیزی به باریکی پنبه و به بزرگی جنین می دهد.دیواره های عضلانی واژن با غشای مخاطی پوشانده می شود که آن را مرطوب و محافظت می کند. واژن ۳ عمل انجام می دهد.جایی است که آلت تناسلی مرد در طی رابطه جنسی داخل آن قرار می گیرد ، مسیری است که نوزاد در حین زایمان ازبدن زن از آن خارج می شود و در حقیقت یک کانال زایمان محسوب می شود و نیز مسیری برای خروج خون دوره ماهانه (دوره)از رحم می باشد.

لایه بافتی نازکی با ۱ یا چند سوراخ داخل آن به نام پرده بکارت تا حدودی سوراخ واژن را می پوشاند.پرده بکارت از فردی به فردی دیگر متفاوت است .پرده بکارت بیشتر زنان پس از اولین ارتباط جنسی کشیده یا پاره می شود و کمی خونریزی می کند(این خونریزی معمولاً باعث درد جزئی می شود)بعضی از زنانی که قبلاً‌ارتباط جنسی داشته اند تغییر زیادی در پرده بکارت آنها رخ نمی دهد.

واژن با رحم یا زهدان در سرویکس (به معنای گردن)مرتبط می شود.سرویکس دارای دیواره های قوی و قطوری است.سوراخ سرویکس بسیار کوچک است (کوچکتر از نی) و به همین علت آلت مرد هرگز نمی تواند داخل بدن دختری قرار گیرد.طی زایمان،سرویکس می تواند منبسط شود تا اجازه به دنیا آمدن نوزاد را بدهد.

رحم شبیه گلابی وارونه ای است که روکش ضخیم و دیواره های عضلانی دارد در حقیقت رحم حاوی چند عضله قوی می باشد ، این عضلات قادرند برای مطابقت با جنین در حال رشد منبسط و منقبض شوند و سپس به خروج نوزاد در حین زایمان کمک نمایند .وقتی خانمی باردار نباشد رحم فقط حدود ۳ اینچ(۵/۷ سانتی متر)طول و ۲ اینچ (۵ سانتی متر )عرض دارد.

در گوشه های فوقانی رحم،لوله های فالوپ،رحم را به تخمدانها متصل می کند.تخمدانها ۲ اندام بیضی شکل هستند که در قسمت چپ و راست بالای رحم قرار دارند که تخمک تولید، ذخیره و در مرحله ای به نام تخمک گذاری به داخل لوله های فالوپ رها می سازند .اندازه هر تخمک حدود ۲-۵/۱ اینچ(۵-۴ سانتی متر)( دریک خانم کامل )می باشد.

۲ لوله فالوپ وجود دارد که هر یک به رحم متصل است.لوله های فالوپ طولی حدود ۴ اینچ (۱۰سانتی متر) و عرض معادل حدود تکه ای اسپاگتی دارند.درهر لوله مسیر باریکی به عرض سوزن خیاطی وجود دارد .در انتهای دیگر هر لوله فالوپ قسمت حاشیه داری وجود دارد که شبیه قیف می باشد.این قسمت حاشیه دار به دور تخمدان پیچیده می شود ولی کاملاً‌ به آن متصل نمی گردد.وقتی تخمک از تخمدان خارج می شود وارد لوله فالوپ می گردد. زمانی که تخمک در لوله فالوپ قرار دارد پرزهای ظریفی که داخل مخاط لوله قرار دارند به خروج آن از مسیر باریک به سوی رحم کمک می کنند.

تخمدانها بخشی از سیستم مترشحه داخلی هستند چون هورمونهای جنسی زنانه ای مانند استروژن و پروژسترون تولید می نمایند.

دستگاه تناسلی زنانه چه کاری انجام می دهد؟

دستگاه تناسلی زنانه زن را قادر می سازد تا:

- تخمک(اوول)بسازد.

- ارتباط جنسی داشته باشد.

- تخمک بارور شده را تا زمانی که رشد کامل کند محافظت و تغذیه کند

- زایمان کند.

تولید مثل جنسی بدون اندامهای جنسی به نام غدد جنسی انجام نمی شود. گر چه بیشتر مردم فکر می کنند منظور از غدد جنسی همان بیضه های مردانه است ولی حقیقتا هر دو جنس دارای غدد جنسی هستند:در زنان غدد جنسی ،تخمدانها می باشند. غدد جنسی زنانه گامت (تخمک های) زنانه تولید می کنند:غدد جنسی مردانه هم گامت مردانه(اسپرم)تولید می کنند.پس از بارور شدن تخمک بوسیله اسپرم ،تخمک بارور شده ، زایگوت نام دارد.

وقتی نوزاد دختری به دنیا می آید تخمدانها بیش از صدها هزار تخمک دارد که تا شروع دوره بلوغ غیر فعال می مانند ، در دوره بلوغ ،غده هیپوفیز مستقر در بخش مرکزی مغز شروع به ساختن هورمونهایی می کند که تخمدانها را تحریک به تولید هورمونهای جنسی از جمله استروژن می کنند.ترشح این هورمونها باعث می شود تا یک دختر خانم کم کم بلوغ کامل جنسی پیدا نماید .

در انتهای دوره بلوغ ،دختران به صورت دوره به نام عادت ماهانه تخمک آزاد می کنند. تقریباً هر ماه یکبار ، در طی تخمک گذاری ،تخمدان تخمک کوچکی داخل یکی از دو لوله فالوپ می فرستد.تخمک در صورتیکه بوسیله اسپرم در همان زمان ماندن در لوله فالوپ بارور نشود خشک شده و از بدن حدود دو هفته بعد از طریق رحم خارج می گردد. این مرحله قاعدگی نام دارد.خون و بافتهای مخاط داخلی رحم ترکیب شده و خون قاعدگی را بوجود می آورند که در اکثر دختران ۵-۳ روز دفع آن صورت می گیرد.اولین دوره دخترمنارک نام دارد.

داشتن مقداری ناراحتی در روزهای نزدیک دوره برای دختران و زنان عادی است .سندرم پیش از قاعدگی علائم فیزیکی و روحی هم چون آکنه ( جوش ) ، نفخ شکم ، خستگی ، درد کمر ، دردناک شدن سینه ها ، یبوست ، اسهال ، ویار غذایی ، افسردگی ، زود رنجی ، و یا مشکل تمرکز ح.اس و عدم کنترل استرس می باشد که در بیشتر دختران و زنان دقیقاً‌ پیش از دورهشان رخ می دهد .سندرم پیش از قاعدگی معمولاً‌طی ۷ روز پیش از شروع دوره بیشترین شدت را داراست و با شروع دوره از بین می رود.

همچنین اکثر زنان و دختران در طی چند روز اول دورهیشان احساس ناراحتی در شکم و کمر را تجربه می کنند که به علت ترشح پروستاگلاندین ها ( ماده شیمیایی موجود در بدن که باعث انقباض عضله صاف رحم می شود ) می باشد . این انقباضات غیر ارادی ممکنست خفیف و یا تیر کشنده و شدید باشند .

از زمان اولین دوره یک دخترحدودا دو سال طول می کشد تا سیکل های ماهانه منظم گردد . طی این مدت،بدنش با هورمونهایی که بر اثر بلوغ تولید می شوند سازگار می شود.به طور متوسط ،عادت ماهانه خانم جوان ۲۸ روزه است اما این طیف از۲۳-۲۵ روز هم می تواند باشد .

اگر زن و مردی در طی چند روز تخمک گذاری زن رابطه جنسی داشته باشند باروری می تواند رخ دهد. وقتی مرد انزال انجام می دهد(زمانی که منی از آلت مرد خارج می گردد)بین ۲/۰ -۰۵/۰ اونس مایع(۵/۱-۶/۰ میلی لیتر)منی داخل واژن می ریزد.دراین مقدار اندک منی بین ۷۵تا۹۰۰ میلیون اسپرم وجود دارد،واز واژن به داخل گردن ورحم حرکت می کنند تا به تخمک موجود در لوله فالوپ برسد.تنها یک اسپرم تخمک را بارور می کند. حدود یک هفته پس از اینکه اسپرم تخمک را بارور کرد،تخمک بارور شده (زایگوت)بلاستوسیست چند سلولی می شود.بلاستوسیست به اندازه سر سوزن است ودر حقیقت شبیه توپ تو خالی سلول های دارای مایع می باشد .بلاستوسیست خودش را به داخل مخاط داخلی رحم به نام آندومتر می رساند.هورمون استروژن باعث ضخیم و پرخون شدن آندومتر می گردد.پروژسترون هورمون دیگری که از تخمدانها آزاد می شود آندومتر را ضخیم و پر خون نگه می دارد تا بلاستوسیست بتواند به رحم بچسبدومواد مغذی را ازآن جذب کند.این روند لانه گزینی نام دارد.

زمانی که سلولهایی از بلاستوسیست تغذیه می کنند،مرحله دیگر رشد (مرحله رویانی) شروع می شود. در این مرحله سلولهای داخلی شکل مدور پهنی به نام دیسک رویانی ایجاد می شوند که به جنین تبدیل می گردند.سلولهای خارجی غشای نازکی می شوند که دور جنین را تشکیل می دهند.این سلولها هزاران بار تکثیر می شوند تا در پایان به جنین تبدیل می شوند. پس از تقریباً‌۸ هفته ،جنین به اندازه یک انگشت شصت می شود و در عین حال تقریباً‌تمام قسمتهایش –مغزو اعصاب ،قلب و خون،معده و روده ها و عضلات و پوست شکل گرفته اند.

در طول مرحله جنینی که از ۹ هفته پس از باروری تا تولد طول می کشد،رشد و نمو ادامه دارد چرا که سلول ها تکثیر می یابند ،حرکت و تغییر می کنند.جنین در مایع آمنیوتیک داخل کیسه آمنیوتیک شناور است جنین اکسیژن و مواد مغذی را از طریق جفت (ساختمان دیسک مانندی که به مخاط داخلی رحم می چسبد و از طریق بند ناف به جنین متصل می شود ) از خون مادر دریافت می کند.مایع و غشای آمنیوتیک از جنین در برابر ضربات و تکانهای بدن مادر محافظت می کند. بارداری به طور متوسط ۲۸۰ روز (تقریباً ۹ ماه ) طول می کشد .وقتی نوزادی آماده تولد است ،سرش به گردن رحم فشار می آورد و گردن رحم برای عبورجنین از واژن شروع به شل و عریض شدن می کند،مخاطی که درگردن رحم به شکل پلاک در آمده ، شل می شود و همراه مایع آمنیوتیک از طریق واژن در هنگام پاره شدن کیسه آمینوتیک خارج می شود. وقتی انقباض های زایمان آغاز می شود دیواره های رحم با تحریک هورمون اکسی توسین مترشحه از هیپوفیز منقبض می شوند .انقباضها باعث پهن شدن و باز شدن گردن رحم می شود. پس از چند ساعت گشاد شدن ،گردن رحم به حد کافی متسع (باز)می گردد تا جنین عبور کند.نوزاد از طریق گردن رحم و در امتداد کانال زایمانی از بدن مادر خارج می شود .معمولا ابتدا سر نوزاد خارج می شود و بند ناف همراه با بدن نوزاد بیرون می آید و با خروج کامل نوزاد ، بند ناف هم کامل خارج می شود . آخرین مرحله زایمان ، خروج جفت می باشد که امروزه مرحله پس از زایمان نامیده می شود .

پس از جدا شدن جفت از مخاط داخلی رحم،انقباض های رحم آن را همراه غشاء و مایعاتش به بیرون سوق می دهد.

مواردی که می توانند در دستگاه تناسلی زنانه مشکل ایجاد کنند:

گاهی اوقات کودکان نیز دچار مشکلات دستگاه تناسلی می شوند.در ذیل برخی نمونه اختلالاتی که دستگاه تناسلی زنانه را تحت تاثیر قرار می دهند ذکر می شود:

- ولووواژینیت التهاب فرج ( ولو ) وواژن است.بر اثر مواد تحریک کننده (مانند صابونهای لباس شویی ) ایجاد می شود. بهداشت فردی ضعیف (مانند تمیز کردن از پشت به جلو پس از اجابت مزاج)هم می تواند این مشکل را ایجاد کند .علائم عبارتند از قرمزی و خارش واژن و فرج و گاهی ترشح واژن.

- ممکنست این التهاب بر اثر رشد زیادی کاندیدا ،قارچی که به طور طبیعی در واژن حضور دارد ، ایجاد شود.

- خونریزی واژنی (غیر قاعدگی ) که اغلب به دلیل حضور جسم خارجی در واژن به عنوان مثال (کاغذ توالت فشرده ) می باشد گاه ممکنست به علت پرولاپس رحم ایجاد شود ، وضعیتی که غشای مخاطی رحم به داخل واژن کشیده می شود و توده کوچک بافتی دوناتی شکلی ایجاد می کند که به راحتی خونریزی می نماید و یا می تواند به دلیل آسیب ناشی از سوارشدن وسیله ای (مانند دوچرخه یا روی میله ای افتادن )یا ضربه واژنی ناشی از آزار جنسی باشد.

- چسبندگی لبهای فرج ( لبیاها ) :به هم چسبیدگی یا اتصال بین لبها که معمولاً در نوزادان و دختران خردسال پدید می آید.گرچه معمولاً هیچ علامتی مرتبط با چنین وضعیتی وجود ندارد ولی می توانند منجر به افزایش خطر عفونت مجرای ادراری گردد. گاهی اوقات کرم استروژن موضعی برای کمک به جدا کردن لبها استفاده می شود.

مواردی که می توانند برای تخمدانها و لوله های فالوپ مشکل ایجاد کنند:

- حاملگی خارج از رحمی( حاملگی اکتوپیک ) : زمانی رخ می دهد که تخم بارور شده یا زایگوت به رحم منتقل نمی شود، اما در عوض در لوله فالوپ به سرعت رشد می کند.اگر زنی چنین وضعیتی داشته باشد درد شکمی شدیدی دارد و با ید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کند چرا که نیاز به جراحی دارد.

- آندومتریوز: زمانی رخ می دهد که بافتی که تنها به طور طبیعی در رحم وجود دارد خارج از رحم شروع به رشد کند ( در تخمدانها ،لوله های فالوپ یا سایر بخشهای حفره لگن ) که می تواند باعث خونریزی غیر طبیعی ،دوره دردناک و درد منتشر لگنی گردد.

- تومورهای تخمدانی : اگرچه نادرند ولی می توانند رخ بدهند.دختران مبتلا به تومورتخمدانی درد شکمی و توده هایی دارند که به راحتی در شکم حس می شود. جراحی برای برداشتن آن لازم است .

- کیستهای تخمدانی : ساکها ( حفره های ) غیر سرطانی هستند که مملو از مایع یا ماده نیمه جامد می باشند.گرچه خیلی اوقات طبیعی و عموماً بی آزارند ولی می توانند زمانی که خیلی بزرگ شوند مشکل ایجاد نمایند .کیستهای بزرگ شاید به اندام های اطراف فشار آورد لذا باعث درد شکمی می شوند. در اکثر موارد،خود به خود از بین می روند وبه درمان نیازی نیست . اگر کسیتها دردناک باشند پزشک ممکن است به منظور توقف رشد کیستها ، قرصهای ضد بارداری را تجویز نماید و یا ازراه عمل جراحی کیستها را بردارند.

- سندرم تخمدان پلی کیستیک : تخمدان اختلال هورمونی است که هورمونهای مردانه بسیار زیادی (آندروژن)بوسیله تخمدانها تولید می شوند. این وضعیت باعث بزرگ شدن آنها شده و حفرات یا کیستهای پر مایع زیادی تولید می شود. اغلب ابتدا طی سالهای نوجوانی ظاهر می شوند.بر اساس نوع و شدت وضعیت ، با داروهای تنظیم کننده تعادل هورمونی و قاعدگی درمان می گردد.

- تورشن تخمدانی یا پیچش تخمدان : می تواند رخ بدهد که در این حالت تخمدان بدلیل بیماری یا اختلال رشدی پیچیده می شود .این پیچش جلوی جریان خون را در عروق خونی که تخمدانها را تغذیه و حمایت می کنند می گیرد. شایعترین علامت درد تحتانی شکم است .جراحی معمولاً‌ برای درمان آن لازم است .

مشکلات عادت ماهانه

مشکلات متعددی می توانند عادت ماهانه رادر دختران تحت تاثیر قرار دهند.بعضی از شایعترین موارد عبارتند از:

- دیس منوره : زمانی است که دختری دورههای دردناک دارد.

- منوراژی (قاعدگی با خونریزی زیاد) : زمانی است که دختری دورههای بسیار سخت همراه با خونریزی زیاد دارد .

- الیگومنوره (قاعدگی ناقص ) : زمانی است که دختری دوره نمی شود یا دوره نامنظم دارد حتی با وجودیکه برای مدتی دوره داشته یا باردار نیست .

- آمنوره ( فقدان قاعدگی ) : زمانی است که دختری تا سن ۱۶ سالگی یا ۳ سال پس از شروع بلوغ دورهش آغاز نشده است ،تاسن ۱۴ سالگی علائم دوره نداشته است یا دوره های عادی داشته ولی به دلایلی غیر از بارداری عادت ماهانه اش متوقف شده باشد .

عفونتهای دستگاه تناسلی مونث

بیماریهای منتقله از راه جنسی : این موارد عبارتند از عفونتها و بیماریهایی چون بیماری التهابی لگن(PID)،ویروس نقص ایمنی انسان/سندرم نقص ایمنی اکتسابی (HIV/AIDS)،ویروس پاپیلوم انسان(زگیل تناسلی یا HPV)،سیفلیس،کلامیدیا،سوزاک و تب خال تناسلی،اکثراً از طریق تماس جنسی از فردی به فرد دیگر منتقل می شوند.

- سندرم شوک توکسیک (سمی ) : این بیماری غیر شایع بر اثر سموم رها شده در بدن طی نوعی عفونت باکتریایی که بیشتربه علت باقی ماندن طولانی مدت تامپون داخل بدن می باشد رخ می دهد.تب شدید ،اسهال،استفراغ و شوک از علایم بیماری است .

اگر فکر می کنید کودکتان علائمی از نظر مشکلات در دستگاه تناسلی اش دارد یا سوالاتی در مورد رشد و نمو وی دارید با پزشکش صحبت نمایید. اکثر مشکلات دستگاه تناسلی مونث قابل درمان هستند .


-------------------------------

دانستنیهای پزشكی - مطالب در مورد پاره كردن كس - دستگاه تناسلی زن – پرده بکارت – لبهای مهبل - مونس پوبیس – کلیتوریس – لبیاهای واژن دستگاه تناسلی زن – پرده بکارت – لبهای مهبل- مونس پوبیس – کلیتوریس – لبیاهای واژن -درباره ی کس- درباره ی کوس فرج - آلت تناسلی زن - آلت تناسلی دختر - الت تناسلی زن و دختر


ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ساعت 2:25 توسط سکرت |

انتخاب جنسیت فرزند قبل از بارداری

 

انتخاب جنسیت جنین همواره با نوعی اما و اگر روبه‌روست. در واقع این روش‌ها تعیین جنسیت جنین را برای والدین تا حدودی میسر می‌كنند، اما با هیچ‌یك از این روش‌ها نمی‌توان گفت موفقیت حتمی است.

 

در حال حاضر تنها روش مطمئن و علمی تعیین جنسیت جنین در دنیا تكنیكی است به نام PGD* كه در واقع مخفف عبارت «تعیین جنسیت پیش از لانه‌گزینی» است.

 

ایران نیز همپای جوامع پیشرفته دنیا به این تكنیك دست یافته است. هم‌اكنونPGD بیش از 4 سال است که در ایران انجام می‌شود. اولین نوزاد تعیین جنسیت شده با روش PGD در ایران یك نوزاد پسر بود كه در سال 1385 با سلامت كامل به دنیا آمد.


چگونگی تعیین جنسیت پیش از لانه‌گزینی

در این روش با استفاده از دارو، تخمک گذاری زن را تحریک می کنند تا او چندین تخمك به وجود آورد. سپس تخمك‌ها را در محیط آزمایشگاهی با اسپرم‌های همسر تركیب می‌كنند.

 

با این کار چندین جنین حاصل می‌شود كه با بررسی كروموزمی و تشخیص جنسیت آنها توسط متخصص ژنتیك، تنها جنینی را كه جنسیت آن دلخواه زوجین است، به رحم مادر منتقل می‌كنند.

 

این نوع باروری آزمایشگاهی در واقع نوعیIVF** ( لقاح تخم در خارج از بدن) است كه این بار نه برای درمان ناباروری، بلكه برای تعیین جنسیت جنین استفاده می‌شود.

 

در این روش در مرحله هشت‌سلولی جنین، نیاز است كه یك سلول از جنین جدا شود و مورد بررسی قرار گیرد. اگرچه جداسازی یك سلول آسیبی به آن وارد نمی‌كند، اما در صورت ایجاد مشكلی برای آن سلول، به هیچ عنوان نمی‌توان سلول دیگری از او جدا كرد.

 

مشکلات روش تعیین جنسیت پیش از لانه‌گزینی

با وجود تمام پیشرفت‌هایی كه برای انتخاب جنسیت جنین صورت گرفته است، نمی‌توان از حساسیت‌ها و مشكلات احتمالی شكست تكنیك PGD غافل شد.

 

انجام عملیات تشخیص جنسیت و بررسی كروموزمی جنین كاری است كه ظرافت‌ها و حساسیت‌های خاص خود را دارد و در آن هیچ خطایی، قابل جبران نیست.

 

مشكل دیگری كه گاه در این فرآیند پیش می‌آید آن است كه در برخی موارد، علی‌رغم تحریك تخمك‌گذاری، امكان دارد زن تنها یك تخمك تولید كند و در این صورت پس از تشكیل جنین، راهی برای انتخاب جنسیت باقی نمی‌ماند.

 

از این گذشته از تكنیك PGD نمی‌توان برای زوجین نابارور بهره گرفت، زیرا شانس باروری را كم می‌كند.


---------------------------------------

مرتبط با موضوع:      انتخاب جنسیت جنین     تخمک گذاری در زنان     تشخیص جنسیت     تعین جنسیت جنین     تعیین جنسیت جنین     تعیین جنسیت کودک     جدول تعیین جنسیت جنین     جنسیت جنین     جنسیت کودک     زمان تخمک گذاری زنان     ناباروری     ناباروری زنان


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه چهارم مرداد ۱۳۹۰ساعت 10:12 توسط سکرت |

ضررهای جسمی دوران عقد

 

ضرر های جسمي دوران عقد چون دو جوان هستند از احساسات جنسي بالايي برخوردارند و نمي شود كه خود را كنترل كنند. لذا تحريك جنسي صورت ميگيرد ولي ارضاي جنسي كامل صورت نگرفته است. به همين خاطر عوارضي را در

 

جسم هر دو وارد ميكند و گاهي بخاطر رسيدن به اوج شهوت جنسي مجبور مي شود از راههاي غير عقلي و غير عرفي و غير طبيعي خود را ارضاء كند. اين هم نوعي آفت براي عضلات جنسي مرد دارد هم براي زن كه گاهي در شرايطي منجر به عقيمي زن و يا منجر به يك سري بيماريهاي سخت مي شود.

براي مطالعه بيشتر به كتابهاي پزشكي در ارتباط با اعمال نامشروع و يا نامعقول و غير طبيعي مي توان مراجعه كرد.

 

ضررهای جسمی دوران عقد

 

تذكر يك نكته

 

اما يك مطلب را بايد متذكر شد كه متأسفانه اكنونجامعه به سمتي رفته كه اولاً: نمي شود زود ازدواج كرد. ثانياً: نمي تواد بدون شغل به كسي زن داد. ثالثاً: بدون امكانات و بدون سروسامان دادن اقتصادي به كسي جواب نمي دهند و از اين مسائل گريبان گير جوانان است. و اين شرايط حاصل سنتها، شرايط جامعه و ... مي باشد. به هر دليلي جوان مجبور است كه اين دست انداز ها را متأسفانه طي كند و زندگي خود را و حتي خود را در خيلي از اين منجالبها رها كند. اين موضوع از باب قانون اَهم و مهم اشكالي ندارد ولي دليل نمي شود مثل اينكه چون آب نيست نوشابه براي بدن از آب بهتر است! ما استاندارد صد در صد خوشبختي را با نود در صد عوض نمي كنيم. در عقد گذاردن ناچاري است نه ضرورت. كسي كه مي خواهد زن بگيرد و ازدواج كند و زندگي تشكيل دهد چه ضرورتي دارد زندگي خود را جدا نگه دارد در واقع نه زندگي است و نه زن داري و نه همسر داري. ولي اسماً هر دو است. اين يعني ضدّ و نقيض- اگر ضدّ و نقيض نباشد اشكالي ندارد.

منبع:کتاب کدامین انتخاب - ابوالقاسم عوامی

-----------------------------

مرتبط با موضوع:      آموزش روابط زناشویی     آموزش زناشویی     ازدواج     ازدواج اینترنتی     ازدواج به سبک ایرانی     ازدواج موقت     اموزش زناشویی     روابط زناشویی     روابط زناشویی با عکس     زناشویی     زندگی زناشویی     صیغه ازدواج     فال ازدوج     قبل از ازدواج     مسائل زناشویی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه چهارم مرداد ۱۳۹۰ساعت 3:20 توسط سکرت |

سقط جنین

 

سقط های عمدی چه آنها که مطمئن انجام می شود و چه آنها که نامطمئن و پرخطرند، دارای عارضه هستند. منظور من از سقط های عمدی یعنی ختم بارداری که با میل و رضایت خود شخص انجام می شود.

 

به این سقط نام های متعددی می دهند مانند سقط جنایی، سقط پرخطر یا غیرقانونی. شخص به ۲ صورت اقدام به انجام سقط می کند یعنی می تواند در یک محل استریل و به وسیله فرد دارای مهارت کافی جنین را سقط کند یا گاهی در شرایط بد بهداشتی و به وسیله افراد ناوارد اقدام می کند که درواقع علاوه بر عوارض و تهدید جان مادر، خطرات بسیاری دارد البته عارضه در شرایط مطمئن به حداقل می رسد اما صفر نمی شود. عوارض حاد می تواند شامل خون ریزی و عفونت باشد و عوارض دیررس مانند از دست دادن رحم، نازایی و از دست دادن تخمدان، چسبندگی به دنبال عفونت ها و درد و حتی انسداد روده هاست.

 

یادم می آید که حدود ۲۰ سال پیش که در مراکز آموزشی کار می کردم مراجعان زیادی داشتیم که به دنبال سقط پرخطر با عوارض زیادی می آمدند. اما این موارد را امروزه بسیار کمتر می بینیم و این مساله می تواند دلایلی داشته باشد از جمله اینکه به هر حال آموزش روش های جلوگیری از بارداری که در این چند سال به طور جدی پیگیری کردیم، بی فایده نبوده است. برای سقط پرخطر در دنیا اقدامات زیادی انجام می دهند.

 

اجازه بدهید کشورهای دنیا را از این نظر در ۲ گروه تقسیم کنیم؛ اول گروه هایی مانند کشور ما و صد و اندی کشور دیگر که سقط در آنها ممنوع است و دوم ۵۷ کشور که سقط را مجاز و قانونی می دانند. آماری که در سال ۲۰۰۶ طبق تحقیقات سازمان بهداشت جهانی روی سقط های پرخطر و برای یافتن راه حل مناسب در زمینه پیشگیری از آنها انجام شده، بسیار جالب است. طبق این آمار، تعداد سقط های پرخطر سالانه که در کشورهای ممنوع انجام می شود ۲۰ میلیون سقط است و در حدود آمار همان کشورهایی است که سقط را مجاز دانسته اند. نکته مهم همین جاست.

 

از این آمار متوجه می شویم قانونی کردن انجام سقط راه حلی برای جلوگیری از این مشکل (سقط های پرخطر) نیست. در ۲ کشور مشابه که هر دو سقط را مجاز می دانند مانند ویتنام و هلند در یک آمارگیری دیده اند، پایین بودن سطح آگاهی و اطلاع مردم چقدر در این امر موثر است. در ویتنام از هر هزار زن ۸۳ نفر اقدام به سقط های عمدی و پرخطر با انواع روش ها می کنند، در حالی که می توانند به مراکز مجاز بروند و سقط را مطمئن و کم عارضه تر انجام دهند اما در هلند از هر هزار نفر تنها ۳ زن تن به سقط پرخطر می دهند.

 

پس حتی آزاد کردن سقط مشکل را حل نمی کند. در مقابل باید گفت ممنوع کردن آن نیز کارساز نیست و متاسفانه آمار در هر دو جا (کشورهای آزاد و کشورهای ممنوع) یکسان است. تفاوتی نمی کند. افرادی که مشکل اصلی شان ناآگاهی است، بدون رضایت خاطر موجب بارداری می شوند و ناآگاهانه تر اقدام به سقط می کنند آن هم از نوع نامطمئن و پرخطر که جان مادر را تهدید می کند. این سقط های پرخطر سالانه ۸۰ هزار زن را در دنیا به کام مرگ می کشد. ۹۰ درصد این تعداد مرگ ها در کشورهای در حال توسعه رخ می دهد.

 --------------------------------------

مرتبط با موضوع:      آمپول سقط جنین     داروهای سقط جنین     راههای سقط جنین     روشهای سقط جنین     سقط جنین     شیاف سقط جنین     علائم سقط جنین     علایم سقط جنین     علت سقط جنین     علل سقط جنین     عوارض سقط جنین     عوامل سقط جنین     قرص سقط جنین     قوانین سقط جنین     چگونگی سقط جنین


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه چهارم مرداد ۱۳۹۰ساعت 3:12 توسط سکرت |

جراحی مناسب برای نازایی زنان

 

لاپاروسکوپی روش جدید جراحی است که به لطف پیشرفت فناوری در ۴۰ سال اخیر به وجود آمده است.

 

لاپاروسکوپی به معنی مشاهده و جراحی شکم با استفاده از ابزار پیشرفته و دوربین های دیجیتال بسیار ظریف است. این کار از طریق چند سوراخ کوچک در جدار شکم انجام می شود.

 

اولین بار لاپاروسکوپی به صورت مشاهده داخل مجرای ادرار از طریق یک لوله باریک و یک شمع در اواخر قرن نوزدهم انجام شد. تا چند دهه قبل که دوربین های دیجیتال به بازار آمدند، جراحان نتوانستند از این روش آنچنان که شایسته است استفاده کنند؛ اما در همین مدت زمان کوتاه این روش آنقدر پیشرفت کرده که اغلب جراحی های بزرگ مثل برداشتن کیسه صفرا و جراحی های کبد و طحال و همچنین بسیاری از اعمال جراحی زنان مثل برداشتن رحم، بستن لوله ها و برداشتن کیست های خوش خیم تخمدانی با این روش امکان پذیر شده است. در این روش، جراح با ایجاد یک سوراخ کوچک معمولا زیر ناف و مشاهده از طریق یک لوله که به دوربین و منبع نور متصل است، داخل شکم را می بیند.

 

▪ مزایای لاپاروسکوپی؟


در این روش با توجه به این که از طریق سوراخ های کوچک یک تا ۲ سانتی متری وارد شکم می شویم، محل زخم جراحی بسیار کوچک و از نظر زیبایی کمترین مشکل را دارد.

 

از طرفی در این روش، آسیب به احشا به دلیل برخورد کمتر هوای آزاد با داخل شکم، کمتر است و در نتیجه امکان چسبندگی های بعد از عمل کمتر خواهد بود. علاوه بر این در این روش درد و ناراحتی و نیاز به استراحت بعد از عمل نسبت به انجام همین عمل با روش جراحی باز یا همان روش جراحی معمولی، کمتر است.این روش بخصوص در مورد دختران جوان که می خواهند سال های بعد ازدواج کرده و بچه دار شوند، اهمیت بیشتری دارد؛ زیرا همان گونه که گفته شد در این روش کمترین احتمال چسبندگی بعد از عمل و نازایی متعاقب آن وجود دارد.

 

همچنین این روش جهت تشخیص علت نازایی و درمان برخی علل آن مثل چسبندگی های لوله یا تنبلی تخمدان و همچنین انجام روش های کمک باروری بسیار استفاده می شود، مثلا برای برداشتن تخمک از تخمدان ها یا قرار دادن تخمک یا تخم بارور در لوله ها از این وسیله و این روش جراحی استفاده می شود. در برخی بیماری ها مثل دردهای مزمن شکم به دلیل چسبندگی یا تحریکات عصبی خاص هم از این روش برای تشخیص و درمان می توان استفاده کرد.

 

اما این روش مثل هر روش جراحی دیگری معایبی دارد که از جمله می توان هزینه بالاتر به دلیل گران بودن ابزارهای لاپاروسکوپی و همچنین نیاز به وجود جراح ماهر اشاره کرد. همین طور در این روش احتمال آسیب ناخواسته به احشای داخل شکم بیشتر از جراحی باز است.


--------------------------------------

مرتبطباموضوع:درمان نازایی درمان نازایی مردان روشهای درمان نازایی علل نازایی عمل لاپاروسکوپیلا پاروسکوپیلا پاروسکوپی چیست نازایی نازایی در زنان نازایی در مردان نازایی زنان نازایی مردان


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه چهارم مرداد ۱۳۹۰ساعت 3:10 توسط سکرت |

چگونه پسردار يا دختردار شويم؟

 

يک متخصص زنان و فلوشيپ نازايي با بيان اينکه «ساده ترين روش تعيين جنسيت جنين پيروي از رژيم هاي غذايي خاص است.» گفت:« تاثير رژيم‌هاي غذايي بر تعيين جنسيت جنين روش ثابت شده‌اي نيست و جنبه علمي ندارد.»

 

دکتر اظهار داشت:«با توجه به شرايط کنوني جامعه و اينکه هر خانواده اي 1 يا 2 فرزند مي‌خواهد و علاقه دارند که تعادل جنس برقرار باشد استفاده از روش‌هاي تعيين جنسيت اشکالي ندارد و روش‌هاي مختلفي براي تعيين جنسيت فرزندان وجود دارد که ساده‌ترين اين روش‌ها، توجه به تغذيه است.»

 

وي ادامه داد:«در اين روش زن بايستي از 3 ماه قبل از يک رژيم غذايي خاصي پيروي کند و اگر دوست دارد که صاحب پسر شود بايستي مصرف سديم و پتاسيم خود را افزايش دهد يعني بيشتر غذاهايي مثل خرما، هل، زعفران، گوشت قرمز، اسفناج، هويج، پرتغال، ويتامين C مصرف کند و مصرف کلسيم و منيزيم را که شامل غذاهايي مثل شلغم، کلم، ترشي، شير و ماست است را کاهش دهد.»

 

اين متخصص زنان گفت:«اثر اين رژيم هاي غذايي به اين دليل است که درPH واژن تاثير داشته و محيط واژن را تغيير مي دهد، يعني غذاهايي که شامل سديم و پتاسيم است باعث مي‌شوند که واژن قليايي شود و حرکت اسپرم Y در واژن تسريع شود ولي غذاهايي که داراي کلسيم و منيزيم باشند موجب اسيدي شدن PH واژن شده و اسپرم Y را از بين مي برند.البته تاثير رژيم‌هاي غذايي بر تعيين جنسيت جنين روش ثابت شده‌اي نيست و جنبه علمي ندارد.»

 

دکتر گفت:«روش ديگر تعيين زمان تخمک گذاري و لقاح است که توسط پزشک با سونوگرافي و تزريق آمپول hcg زمان تخمک گذاري و لقاح تعيين مي‌شود و اگر در زمان تخمک گذاري نزديکي صورت گيرد شانس پسر بودن جنين بيشتر مي شود چرا که حرکت اسپرم Y سريع تر است ولي اگر زناشويي قبل از تخمک گذاري انجام شود ممکن است اسپرم‌هاي Y از بين رفته و اسپرم X زنده باشد و در نتيجه جنين دختر مي شود که اين روش هم يک روش تجربي است.»

 

اين عضو انجمن نازايي ايران در ادامه گفت:«شرايط روحي مادر هم تاثير بسزايي در تعيين جنسيت دارد و اگر مادر در شرايط روحي خوبي بسر برد شانس پسر بودن جنين بيشتر است.»

 

وي گفت:«اگر PH واژن مادر قليايي باشد چنانچه با جوش شيرين شتسشو شود شانس پسر بودن جنين بيشتر و چنانچه با سرکه رقيق شده شتسشو شود ممکن است جنين دختر شود که البته اين روش هم يک روش تجربي است و ثابت شده نيست.»

 

اين عضو مرکز ناباروري اصفهان در ادامه اظهار داشت:«از جمله روش هاي علمي براي تعيين جنسيت جنين روش IUI است که اين روش در آزمايشگاه هاي مراکز ناباروري انجام شده و روشي غيرتهاجمي و کم هزينه است و بدون عارضه ولي شانس رسيدن به جنس مورد نظر آن در حدود 80 درصد است.»

 

دکتر قديري گفت:«روش فلوستيومتري يا نشان دار کردن اسپرم از ديگر روش هاي تعيين جنسيت جنين است که در اين روش احتمال بروز عارضه براي جنين وجود دارد و تنها در حيوانات امتحان شده است.»

 

وي خاطر نشان کرد:«روش "آي وي اف" و روش "پي جي دي" از ديگر روش هاي تعيين جنسيت جنين بوده که در اين روش براي زن تحريک تخمک گذاري صورت مي گيرد و سپس "آي وي اف" انجام مي شود و روشي پرهزينه بوده و شانس حاملگي در آن کم است و ممکن است زن حامله نشود اما در صورت حاملگي رسيدن به جنسيت جنين مورد نظر 100 درصد است و 3 روش اخير ذکر شده روش‌هاي علمي هستند.»


-----------------------------------------

بارداری بارداری هفته به هفته تغذیه بارداری دختر دار شدن دوران بارداري راههای پسر دار شدن روش پسر دار شدن روشهای پسر دار شدن زمان بارداری علائم بارداری علایم بارداری لباس بارداری نحوه پسر دار شدن پسر دار شدن


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه چهارم مرداد ۱۳۹۰ساعت 3:8 توسط سکرت |